شعبه شمال : 02122068880
شعبه شرق : 02188088790

شعبه مرکزی : 02166871000

شعبه جنوب : 02155436018
شعبه غرب : 02144445014

فواید نظافت فرش | بهترین قالیشویی در تهران

فرش ها یکی از ارکان اصلی دکوراسیون خانه های ما هستند و از آنجا که بسیار در معرض عبور و مرور و استفاده اند، بسیار در معرض آلودگی و کثیف شدن قرار می گیرند. لذا بحث نظافتشان مطرح می گردد.

فرش ها تأثیر مستقیمی بر سلامتی و بهزیستی افراد خانواده دارند پس نظافتشان یکی از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های خانواده هاست. حفظ بهداشت محل زندگی، آراستگی منزل و … از دیگر دلایل نظافت فرش هستند.

در ادامه این مطلب از قالیشویی شهر، به معرفی ده دلیل خوب برای تمیز نگه داشتن فرشها می پردازیم.

کلیک کنید: مراحل انجام کار قالیشویی شهر

نظافت فرش 1024x1024 - فواید نظافت فرش | بهترین قالیشویی در تهران

۱۰ مزیت و فایده برای نظافت فرش

۱. عمر فرشها را طولانی می کند. متوسط عمر فرش بین دو تا سه سال است، زمانی که رنگ فیبرها از بین رفته و کهنه می شوند. لکه هایی که سال ها باقی می مانند، مطمئنا عوارض خود را بر عمر فرش باقی می گذارند. روش های شستشو و نظافت مناسب و مرتب می تواند از سرمایه های شما با طولانی کردن قابل توجه عمر فرش شما حفاظت کند، گاهی اوقات حتی عمر پیش بینی شده آن را سه برابر می کند.

۲. بهبود و محافظت از کیفیت هوا. گرد و غبار، خاک، موی سر، پوست بدن، و بسیاری دیگر از مواد آلوده به وفور در بافت های فرش دیده می شود. فعالیت های روزانه روی فرش مانند راه رفتن روی آنها باعث پخش شدن این مواد در هوای خانه می شود. محققان بر این باورند این مواد می توانند پس از ورود به مجاری تنفس باعث مشکلات تنفسی شود و لذا نظافت فرش منجر به بهبود کیفیت هوای اطراف فرش نیز می گردد.

۳. نگهداری از فرشهای تمیز کار ساده ای است. اگر نطافت فرش را به طور منظم انجام دهید، گرد و غبار نسبت به زمانی که عمیقا در فیبر فرش نفوذ کرده باشد بهتر تمیز می شود.

۴. به طور کلی کثیفی و گردو غبار کمتر. باقی ماندن لکه ها به مدت زیاد خاک و گردوغبار بیشتری را جذب می کند، بنابراین از بین بردن سریع آنها نیاز به سپردن فرشها به قالیشویی را کمتر می کند.

alo gh icon - فواید نظافت فرش | بهترین قالیشویی در تهران

۵. ظاهر و محیط اتاق یا اداره را بهبود می بخشد. فرشهای تمیز از وفور حرفه ای گری و شخصیت یک خانه یا اداره صحبت می کنند.

۶. باکتری ها را می کشد و از بوجود آمدن آنها جلوگیری می کند، گرد و غبار مرطوب در فرشها محل رشد و نمو برای آلوده کننده های متعددی از جمله کپک ها هستند.

۷. ساس ها و کرم های ریز که درون عمق فیبرهای فرش کمین کرده اند را نابود می کند.

۸. حس خوبی به افراد داخل خانه القا می کند. مرتب و منظم بودن همیشه باعث ایجاد حس خوب در افراد خانه و یا میهمانان شما می شود. نظافت فرش مهمترین ابزار برای ایجاد حس خوب به منطل شما می باشد.

۹. فرش هایتان را همیشه زیبا و تازه جلوه می دهد. فرش تمیز اجازه می دهد اتمسفر خوب در اطراف خانه شما جریان پیدا می کند.

۱۰. با حفظ کردن گارانتی فرش، بهای خانه شما را افزایش می دهد.

download - فواید نظافت فرش | بهترین قالیشویی در تهران

مزایای شستشوی فرش توسط قالیشویی

  1. فرش ها توسط کارشناسان خبره و متخصص بطور دقیق بررسی شده و متناسب با جنس، نوع و رنگ قالی، بهترین مواد و روش شستشو تعیین می گردد. اگر نیاز به ترمیم و لکه برداری باشد،اقدام می شود.
  2. فرش ها با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک شسته می شود.
  3. فرآیند آبگیری و خشک کردن فرش، توسط دستگاه های مدرن و گرمخانه های گازی صورت می گیرد بنابراین کمترین آسیب به فرش وارد نمی شود.
  4. جابه‌جایی فرش‌ها به‌وسیله نوارهای نقاله انجام می‌شود ولذا توان جسمی و خستگی نیروی کار بر کیفیت و نحوه شستشوی فرش تأثیر نمی‌گذارد.
  5. از مواد شوینده هماهنگ با نوع و بافت فرش استفاده می‌شود و افراد به دلیل تجربه بالا در انجام این کار مهارت زیادی دارند .
  6. در مصرف آب نسبت به شستشوی آن در خانه، صرفه جویی می گردد.
  7. قیمت تمام شده شستن فرش در قالیشویی‌، در مقابل شستن آن‌ در خانه به‌صرفه‌تر است. 

افراد اغلب خواهان شستشوی فرشهای خود به بهترین نحو و بدون کوچکترین آسیبی هستند، لذا پیشنهاد میگردد با سپردن فرش هایتان به مراکز مجاز قالیشویی مانند قالیشویی شهر، از آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.

قالیشویی شهر

شستشو و آبگیری اتوماتیک انواع فرش با تجهیزات پیشرفته

خدمات شستشوی موکت، مبلمان، تشک خوشخواب، پرده و کفپوش در محل

ترمیم و رفوی فرش هایی که دچار آسیب یا سوختگی و پارگی شده اند 

نحوه ثبت سفارش

برای ثبت سفارش آنلاین خدمات در تهران کلیک کنید

شماره های تماس :

شعبه مرکزی


66871000 و 66504005

شعبه شمال :


22068880
22713297

شعبه شرق :


88708300
88088790

شعبه غرب :


4420014
44445014

شعبه جنوب :


55767678
55436018

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *