شعبه شمال : 02122068880
شعبه شرق : 02188088790

شعبه مرکزی : 02166871000

شعبه جنوب : 02155436018
شعبه غرب : 02144445014

نکات مهم لکه برداری فرش

لکه برداری فرش یکی از مهم‌ترین اصول در شستشوی فرش می‌باشد. لکه فرش علاوه بر اینکه تاثیر منفی بر ظاهر فرش می‌گذارد، منجر به افت قیمت و ارزشمندی آن نیز می شود بنابراین باید نکات مهم لکه برداری را بدانیم و در چنین مواقعی ار این نکات استفاده کنیم.

Polish ۲۰۲۱۱۲۱۱ ۱۲۳۴۵۱۰۴۰ e1649243630813 768x246 - نکات مهم لکه برداری فرش

لکه ها و نقاط مختلف به روش ها و تکنیک های متفاوتی واکنش نشان می دهند، بنابراین یکی از مهم ترین جنبه های تمیز کردن فرش، تعیین نوع لکه ایست که با آن سر و کار دارید و دانستن نحوه پاک کردن هر لکه .

همچنین به خاطر داشته باشید که فرش های مختلف ممکن است به طور متفاوت به محصولات مختلف واکنش نشان دهند.

نکاتی کلی برای از بین بردن انواع لکه ها

products - نکات مهم لکه برداری فرش
  1. همیشه بعد از ایجاد لکه، آن را سریع تمیز کنید. اگر لکه ها خشک شوند ، پاک کردن آن ها بسیار دشوار است. لکه های تازه معمولا با تلاش کمتری پاک می شوند. 
  2. هرگز لکه را پاک نکنید چون به بخش بزرگ تری از فرش سرایت می کند ، به جای آن لکه را محو کنید و به پارچه دیگر منتقل کنید.
  3. از دستمال میکروفایبر، یک حوله و یا نوع دیگری از پارچه ای که در تماس با آب حل نمی شود، استفاده کنید. استفاده از دستمال کاغذی ایده خوبی نیست چون پاره می شود و تکه های آن در بافت فرش می روند. 
  4. به طور مرتب جارو کنید تا مطمئن شوید که فرش ها و قالیچه تا جایی که ممکن است، گرد و غبار ندارند هر چه گرد و خاک بیشتر روی فرش باقی بماند، لکه بیشتر باید به آن بچسبد. 
  5. همیشه هر محصول جدید یا مواد شوینده را ابتدا بر روی یک ناحیه کوچک و نامحسوس از فرش امتحان کنید.

برخی از انواع لکه ها و راهکار برای تمیز کردن آن :

لکه چای و قهوه

برای از بین بردن لکه چای و قهوه که معمولا به راحتی از بین نمی روند می‌توانید  از محلول اب و نوشابه استفاده نمایید و سعی کنید برای تمیز کردن این نوع لکه، از پارچه نم دار استفاده نکنید زیرا گر این رطوبت مدت طولانی در فرش ماندگار باشد، باعث پوسیدگی می شود.

مطالعه بیشتر…

لکه جوهر

برای ازبین بردن لکه جوهر از روی فرش، نباید فرش را مالش داد زیرا باعث گسترده تر شدن آن لکه می‌شود برای این کار می‌توانید آن ناحیه را با کمی ماست مخلوط کنید و جمع کنید. این کار را چند نوبت انجام دهید تا جوهر به‌طور کامل جذب ماست شود.

مطالعه بیشتر…

لکه موم و آدامس

اگر لکه موم و  آدامس به فرش چسبیده باشد کافی است، مقداری یخ در محل مورد نظر قرار دهید  تا در اثر سرما از سطح فرش جدا شود، اما باز هم ممکن است  تیکه های کوچک آن بر روی فرش باقی بماند.

لکه واکس

برای پاک کردن لکه واکس از فرش، می توانید از چند تکه یخ و سرد کردن و برداشتن لکه یا از اتو و داغ کردن آن بهره ببرید.

مطالعه بیشتر…

لکه شیر

سرکه، لکه بر قوی است که دسترسی به آن آسان می‌باشد. مقداری از سرکه و آب را با هم ترکیب کنید. سپس دستمالی آغشته به محلول را به روی لکه مالش دهید. نگران نباشید ! با خشک‌شدن فرش بوی سرکه به‌خودی‌خود از بین خوهد رفت.

مطالعه بیشتر…

لکه روغن

بهترین روش مقابله با لکه روغنی استفاده از مایع ظرفشویی است،پس مقداری از مایع ظرفشویی را با یک استکان آب ولرم در سطلی مخلوط کرده و آن را در بخش هایی که چرب است بریزید و با یک برس تمامی قسمت ها را تمیز کند و نگران کف نکردن آن نباشید.

مطالعه بیشتر…

لکه سس

الکل یکی از بهترین عناصر برای پاک‌کردن لکه سس ازروی فرش است. کافی است دستمالی را به آن آغشته کرده و سپس با ضربات پی‌درپی روی محل سس سعی کنید لکه را پاک کنید. ممکن است بسته به عمق لکه لازم باشد که این کار را چند دقیقه مداوم تکرار کنید. در نهایت با دستمال و آب سرد باقی آثار سس را نیز به طور کامل پاک کنید.

مطالعه بیشتر…

گرد آوری شده توسط متخصصین ما در قالیشویی شهر

 در نهایت اگر با وجود رعایت این نکات موفق به لکه برداری نشدید می‌توانید فرش هایتان را به قالیشویی شهر بسپارید.

قالیشویی شهر برای ارائه انواع خدمات لکه بری از انواع فرش ماشینی و دستبافت در خدمت شماست. کارشناسان ما فرش های شما را بطور دقیق بررسی کرده و سپس با توجه به نوع، جنس، رنگ و همچنین نوع لکه ی ایجاد شده بهترین راهکار برای از بین بردن آن را بر می گزینند. سپس با بهترین مواد شوینده فرش شما را شسته و تحویل می دهند.

4185415241 - نکات مهم لکه برداری فرش

پیشنهاد مطالعه : لکه بری فرش ابریشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *