شعبه شمال : 02122068880
شعبه شرق : 02188088790

شعبه مرکزی : 02166871000

شعبه جنوب : 02155436018
شعبه غرب : 02144445014

لکه های قالی را چطور پاک کنیم؟

لکه های قالی را چطور پاک کنیم؟

لکه های قالی را چطور پاک کنیم؟

پاک کردن لکه های مختلف قالی به دغدغه بسیاری از افراد تبدیل شده است، با توجه به ماهیت مختلف لکه های غذا و نوشیدنی ها، هر کدام باید با روش های مختلفی از بین بروند، به همین دلیل در قالیشویی به راحت ترین و جدیدترین روش ها برای پاک کردن لکه های قالی می پردازیم.

پاک کردن لکه های طبیعی فرش

لکه های طبیعی مانند آلبالو، انواع توت ها، شیر و سایر لکه های مواد غذایی معمولاً بر پایه آب هستند و به راحتی از روی فرش پاک می شوند. این مراحل را با استفاده از آب و مقدار کمی مایع شوینده یا سرکه سفید انجام دهید:
● لکه را با یک پارچه تمیز یا حوله پاک کنید تا مایع اضافی جذب شود.

● آب گرم را با مقدار کمی شوینده مایع یا سرکه سفید مخلوط کنید (اگر از سرکه استفاده می کنید، ابتدا آن را در یک منطقه کوچک تست کنید).

● پارچه ای را در آب و مواد شوینده یا مخلوط سرکه فرو کنید و به آرامی روی لکه فشار دهید. از مالش خودداری کنید، زیرا می تواند لکه را پخش کند یا به الیاف فرش آسیب برساند.
● اجازه دهید محلول برای چند دقیقه روی لکه بماند تا به تجزیه آن کمک کند.

● لکه را با یک پارچه تمیز پاک کنید، محلول را جذب کرده و لکه را از بین ببرید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا زمانی که لکه دیگر قابل مشاهده نباشد.
● اجازه دهید فرش کاملا در هوای آزاد خشک شود. می‌توانید با باز کردن پنجره‌ها یا استفاده از فن، فرآیند خشک کردن را تسریع کنید.

به یاد داشته باشید، اگر لکه باقی ماند یا اگر در مورد محلول تمیزکننده مطمئن نیستید، می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان قالیشویی شهر در تماس باشید.

2 2 - لکه های قالی را چطور پاک کنیم؟

پاک کردن لکه جوهر معمولی روی فرش

● وقتی با یک لکه جوهر معمولی روی فرش خود روبه رو شدید، می توانید از راه حل زیر استفاده کنید.
● سریع عمل کنید و لکه جوهر را به آرامی با یک پارچه تمیز پاک کنید ، از مالش جوهر خودداری کنید، زیرا می تواند لکه را بیشتر پخش کند.
● یک پارچه تمیز را با الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل مرطوب کنید. ابتدا آن را روی یک قسمت کوچک و نامحسوس از فرش تست کنید تا مطمئن شوید که هیچ آسیبی یا رنگ پریدگی ایجاد نمی کند.
● پارچه را با الکل روی لکه جوهر بکشید و مقدار کمی مایع ظرفشویی ملایم را با آب گرم مخلوط کرده و یک پارچه تمیز دیگر را با این محلول مرطوب کنید.
● لکه جوهر را با پارچه آب صابون، از قسمت های بیرونی به سمت مرکز پاک کنید.
● با استفاده از پارچه ای که با آب معمولی مرطوب شده است، محل را بشویید.

پاک کردن لکه های سنگین فرش

پاک کردن لکه های سنگین فرش می تواند چالش برانگیز باشد، به خصوص وقتی صحبت از لکه هایی مانند قهوه یا خون باشد. در حالی که استفاده از آب و مواد شوینده یک رویکرد رایج است، در اینجا یک روش جایگزین وجود دارد که شامل آب و نوشابه است:

با پاک کردن سریع لکه با یک پارچه تمیز شروع کنید.

ناحیه لکه دار را با آب مرطوب کنید. می توانید از یک پارچه یا اسفنج مرطوب استفاده کنید
مقداری از نوشابه گازدار را روی ناحیه لکه دار بریزید.

اجازه دهید نوشابه برای چند دقیقه روی لکه بماند. خواص اسیدی این نوشیدنی به از بین بردن لکه کمک می کند.

به آرامی لکه را با یک پارچه تمیز یا اسفنج خیس شده در آب گرم پاک کنید. تا زمانی که لکه از روی فرش به روی پارچه منتقل شود به زدن ادامه دهید.

3 2 - لکه های قالی را چطور پاک کنیم؟

پاک کردن لکه های آدامس از روی فرش

تکه های یخ را در پارچه یا کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را در برابر لکه آدامس یا موم روی فرش نگه دارید. دمای سرد باعث سفت شدن آدامس یا موم می شود و حذف آن را آسان تر می کند. اجازه دهید تکه های یخ چند دقیقه روی لکه بمانند تا آدامس یا موم به اندازه کافی سفت شود.
پس از سفت شدن آدامس یا موم، آن را به آرامی با استفاده از قاشق یا چاقو از روی فرش بتراشید. مراقب باشید در حین انجام این کار به الیاف فرش آسیبی نرسانید یا پاره نکنید. در صورت لزوم، می‌توانید از انگشتان خود نیز برای جدا کردن باقی مانده‌ها استفاده کنید.

جمع بندی

توجه به این نکته ضروری است بعضی از لکه ها به راحتی و توسط روش های خانگی از بین نمی روند، بهترین روش برای پاک کردن لکه فرش، استفاده از یک قالیشویی معتبر است تا با روش های حرفه ای، بتوانند انواع لکه های فرش را پاکسازی کنند، برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان قالیشویی شهر در تماس باشید.

سوالات متداول

  1. بهترین روش برای از بین بردن انواع لکه های مختلف چیست؟
    برای اینکه به صورت اصولی و حرفه ای انواع لکه های مختلف را از بین ببرید بهتر است که از تکنیک های حرفه ای قالیشویی استفاده کنید، برای پاک کردن لکه های قالی می توانید با کارشناسان ما در قالیشویی شهر در تماس باشید.
  2. برای پاک کردن آدامس از روی فرش چه روشی باید استفاده شود؟
    باید در ابتدا از یخ استفاده کنید تا آدامس ، سفت شود و بعد بتوانید آن را از فرش جدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *